Bel Ağrısı Korunma Yöntemleri

Bel Ağrısı Korunma Yöntemleri

Yetişkinlerin büyük bir kısmının hayatında en az bir kez bel ağrısı sorununu yaşadığını dile getiren Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Filiz Ateş, bel ağrısı ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

SAĞLIK - 2017-01-30 16:25:06

Bel ağrısı şiddetinin kişiden kişiye farklılık gösterdiğini belirten Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Filiz Ateş, bel ağrısının birdenbire ortaya çıkabileceğini ve bazen kesin nedeninin tam olarak bilinmediğini söyledi. bel ağrılarının birçok nedene bağlı görülebileceği bilgisini veren Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Filiz Ateş, bu ağrıların kas ağrısı, bel kayması ve kireçlenme gibi tetikleyicilerinin de olabildiğini belirtti. Diğer yandan yaşam şeklinden kaynaklanan duruş bozuklukları, stres ve fazla kilo gibi etkenlerin de bel ağrısına sebep olduğunu kaydeden Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Filiz Ateş, ağrının süresinin uzaması ve şiddetinin artması, idrar kaçırma, bacakta uyuşma ve kas güçsüzlüğü gibi durumlarda vakit kaybetmeden hekime başvurulması gerektiğini belirtti.

Bel ağrısı tedavisinde istirahat etmenin yanı sıra dizik tedavi yöntemlerinden de yararlanabileceğini belirten Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Filiz Ateş, düzenli egzersizin gerekli olduğunu söyledi. bel bölgesi kaslarının güçlendirilmesi ve kaslara esneklik kazandırılmasının da bel ağrısının tedavisinde etkili olduğunu açıklayan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Filiz Ateş, uzun süre aynı pozisyonda kalmamak gerektiğini söyledi. 

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.