Anıtkabir'e Çocuk Parkı Yapıldı

Anıtkabir'e Çocuk Parkı Yapıldı

Mustafa Kemal Atatürk'ün mozalesinin bulunduğu Anıtkabir'in dış tarafında çocuk parkı yapılması tepki çekti.

YAŞAM - 2016-09-23 13:57:10

Bayramlarda ve özel günlerde Atatürk'ün huzuruna çıkarak onu ve yaptıklarını anmak isteyen binlerce insana ev sahipliği yapan Anıtkabir'e bugün gidenler büyük bir şokla karşılaştı. Anıtkabir'in giriş bölümünün biraz yukarısında olan ve mozalenin bulunduğu yerin yakınında bulunan bölgeye çocuk parkı yapılması vatandaşların bir hayli tepkisini çekti.

Sosyal medyaya çocuk parkının Anıtkabir'in içinde olduğuna dair biri tarafından konulan ve hızla yayılmaya başlayan bu değişimin nasıl ve neden yapıldığı ise hala bilinmiyor. Tuncay Özkan'ın da kişisel sosyal medya hesabına taşıdığı görüntüye gelen reaksiyonlar ise oldukça olumsuz yönde seyrediyor. Bütün vekillerin teker teker paylaşmaya başladığı konu hakkında resmi açıklamanın kim tarafından ne zaman yapılacağı da merak konusu olmaya devam ediyor.

Anıtkabir'e saygısızlık olduğu gerekçesiyle parkın kaldırılmasını isteyen vatandaşların yanı sıra Atatürk'ün çocuklara verdiği önemi anlatan bir parkın yapılmasını doğru bulan vatandaşların sayısı da hiç azımsanmayacak derecede. Anıtkabir'e yapılan parkın kaldırılıp kaldırmayacağı yönünde kararı kimin vereceği de soru işareti olarak kalmaya devam ediyor.Anıtkabir'de kafetarya değişiminin ardından eklenen parkta tartışmalara sahne olacak gibi duruyor.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
Sümer Haber - Tarafsız, Güçlü, Doğru Haber. Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminden son dakika hableri, köşe yazıları, spordan magazine tüm kategorilerde güncel haberlere ulaşabileceğiz doğru habercilik ilkerlerini benimsemektedir. Sitemizde yer alan haberler ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bu site Gazisoft altyapısını kullanmaktadır.