Mayıs 24, 2024

SON DAKİKA HABERİ: Bakan Akar’dan Rusya’ya çağrı

SON DAKİKA HABERİ: Milli Savunma Bakanı Akar, İdlib’de iki askerin şehit olduğu saldırıya ilişkin açıklamasında Rusya’ya yapılan mutabakatlara uyma çağrısı yaptı.

Son dakika haberi! Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib’de 2 askerin şehit olduğu saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Akar, “İdlib’de alçakça saldırıda arkadaşlarımız şehit oldu. Şehitlerimizin kanları yerde kalmadı, kalmayacak” dedi. Rusya ile yapılan görüşmeler sonrasında imzalanan mutabakatları hatırlatan Akar, “Biz bu mutabakatlara uyuyoruz. Sorumluluklarımızı yerine getirdik, getirmeye devam ediyoruz” diye konuştu. Akar, “Muhataplarımızın da bu mutabakatlara, buradaki sorumluluklarına uymalarını bekliyoruz” diyerek Rusya’ya çağrıda bulundu.

Bakan Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile sınır hattı ve ötesinde görevli birliklerin komutanlarıyla Suriye sınırının sıfır noktasında bir araya gelmişti.

Akar, beraberinde Güler ve Avsever ile sabah erken saatlerde Hatay’a geldi. Hatay Havalimanı’nda Vali Rahmi Doğan, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Akar, Suriye sınırının sıfır noktasındaki 6. Kolordu Komutanlığı Bahar Kalkanı Harekat Bölgesi Sektör Komutanlığına geçti. Akar, burada sınır hattı ve ötesindeki birliklerin komutanlarıyla bir araya geldi. Toplantıda sahadaki son durum ve yapılacak faaliyetler ele alındı.