Nisan 16, 2024

Spor ve Sağlık projesinin sahnesi için Piazza Galimberti’de onlarca çocuk

Sunum konferansında ayrıca belediye başkanı Patrizia Manassero ve 1987’de ilk dünya şampiyonluğunu kutladığı Cuneo ile olan bağlantısını hatırlatan Olimpiyat kayakçısı Marco Albarello da yer aldı.

Dün muhteşem Ferrariler; Bugün Cuneo’daki Piazza Galimberti’de onlarca çocuk kahramanı ile canlılık ve spor. Şehrin kalbi, Belediye Başkanı Patrizia Manassero’nun Sport e Salute SpA Yol Gösterisi’nin ikinci etabını karşılarken vurguladığı gibi, Sport Village’ı birçok İtalyan şehrine taşıyacak 40 etaptan oluşan bir gezi etkinliği.

Amaç, gençleri fiziksel aktiviteye başlatmak ve vatandaşları sporu varlıklarının bir sürekliliği haline getirmek için duyarlı hale getirmek için gerekli olan bölgesel spor dünyasına önem ve destek vermektir. Hepsi bilgi sağlamak ve hareket kültürünü ve doğru yaşam tarzlarını teşvik etmek.

Hem sağlık hem de içerme olarak spor. Belediye başkanı, Cuneo’nun her zaman dikkatli olduğunu ve engelliler için spora yatırım yaptığını ve spora her yaşta önlem olarak inandığını vurguladı.

Kayak kariyerinde dört Kış Olimpiyatlarına katılarak beş madalya kazanan ve Dünya Şampiyonalarının yedisinde dört madalya kazanan Marco Albarello da söz aldı . Albarello, Cuneo ve 1987’de ilk dünya şampiyonluğunu kutladığı Piazza Galimberti ile olan büyük bağını hatırladı.

Sporun sağlık ve esenliği için bölgede çalışan şirketlere ve spor gruplarına sporu teşvik etmek, çocuklardan başlayarak, sağlıklı yaşam kültürünü ve doğru yaşam tarzlarını öğretmek. Albarello, pandeminin sonuçlarına atıfta bulunarak  “Spor fiziksel olduğu kadar zihinsel ve psikolojik sağlıktır” dedi .

Meydanda çocuklar, gün boyunca 18:00’e kadar birçok sporu deneyebilecekler.Yerel Amatör Spor Dernekleri, yerel spor kuruluşları ve proje ortakları Renault, Telepass ve Decathlon ile sinerji içinde düzenlenen etkinlik. . Çünkü spor her şeyden önce kapsayıcılık, işbirliği, sosyalleşme ve tabii ki eğlencedir .

SPORT E SALUTE SPA , amacı hareket kültürünü ve doğru yaşam tarzlarını teşvik etmek olan Ekonomi ve Maliye Bakanlığı’nın kendi bünyesinde bir kamu şirketidir.

Ayrıca, taban sporuyla ilgili faaliyetlerle ilgili olarak PNRR aracılığıyla dağıtılan Avrupa fonlarının yönetimiyle de ilgilenir. 2018 yılında kurulan, yeni doğa sporları modellerini ve kentsel yeşillik kullanımını teşvik etmek için parklarda spor faaliyetleri gibi hayata geçirdiği birçok proje var. 1,5 milyon çocuğun spor yapabilmesi için Milli Spor Federasyonları ve Milli Spor Federasyonları ile Spor Konularında Hükümet Otoritesi ile mutabakata varılarak Milli Eğitim Bakanlığı ile yürütülen ilk ve orta dereceli okullardaki eğitim programlarına da büyük önem verildi. Şirket ayrıca yeni spor tesislerinin inşası ve mevcut yapıların rejenerasyonu ile ilgilenmektedir.